ຂ່າວພາຍໃນປະເທດ

ປະກາດແຈ້ງ ການຂອງ ຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດ
ວ່າດ້ວຍການປະກາດ ລາຍ ຊື່ ຜູ້ ສະໝັກ ຮັບ ເລືອກ ຕັ້ງ ເປັນ ສະມາຊິກ ສະພາ ແຫ່ງ ຊາດ ຊຸດ ທີ VII

___________________

- ອີງໃສ່ກົດໝາຍວ່າດ້ວຍການເລືອກຕັ້ງສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ສະບັບປັບປຸງ ມາດຕາ 12 ກ່ຽວກັບມາດຖານຂອງຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ ແລະ ມາດຕາ 15 ກ່ຽວກັບການປະກາດລາຍຊື່ ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ .
- ອີງໃສ່ລັດຖະດຳລັດຂອງປະທານປະເທດແຫ່ງ ສປປ ລາວ ສະບັບເລກທີ 021 / ສປປ , ລົງວັນທີ 1/3/2011 ວ່າດ້ວຍການປະກາດຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບ ເລືອກຕັ້ງສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດຊຸດທີ VII ຢູ່ແຕ່ລະເຂດເລືອກຕັ້ງ .
- ອີງຕາມການຄົ້ນຄວ້ານຳສະເໜີຂອງກະຊວງ - ອົງການ ແລະ ທ້ອງຖິ່ນໃນທົ່ວ ປະເທດ .
ຜ່ານການຄົ້ນຄວ້າພິຈາລະນາຕົກລົງເຫັນດີເປັນເອກະພາບຂອງກອງປະຊຸມຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດຄັ້ງວັນທີ 28/2/2011. ຄະນະກຳມະການ ເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດປະກາດແຈ້ງການກ່ຽວກັບລາຍຊື່ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VII ຢູ່ເຂດເລືອກຕັ້ງຕ່າງໆໃນທົ່ວປະເທດຊຶ່ງປະ ກອບມີດັ່ງນີ້ :
I. ລາຍຊື່ຂອງຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VII ຢູ່ແຕ່ລະເຂດເລືອກຕັ້ງມີຄື :
v ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 1 : ນະ ຄອນ ຫລວງ ວຽງ ຈັນ .
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 21 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 15 ທ່ານ )
1. ທ່ານດຣ . ຄຳເຜີຍປານມະໄລທອງ , ກຳມະການສູນກາງພັກ , ເລຂາຄະນະພັກ , ຫົວໜ້າສະຖາບັນວິທະຍາສາດສັງຄົມແຫ່ງຊາດ , ເຜົ່າລາວ .
2. ທ່ານສົມວັນດີນາຖາວົງສ໌ຮອງເລຂາຄະນະພັກ , ຮອງເຈົ້າຄອງນະຄອນຫຼວງວຽງຈັນ , ປະທານ ຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 1, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
3. ທ່ານສຈ . ດຣ . ກິ ແກ້ວ ໄຂ ຄຳ ພິທູນ , ກຳມະການສູນກາງພັກ , ເລຂາຄະນະພັກ , ຫົວໜ້າສະຖາບັນ ການເມືອງ - ການປົກຄອງແຫ່ງຊາດ , ສະມາຊິກ ສະພາ ແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
4. ທ່ານບຸນທ່ຽງຂຸນສີ , ກຳມະການປະຈຳພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ , ເລຂາຄະນະພັກເມືອງ , ເຈົ້າ ເມືອງໆສັງທອງ , ເຜົ່າລາວ .
5. ທ່ານ ດຣ . ດວງ ສະຫວັດ ສຸພາ ນຸວົງ , ລັດຖະມົນຕີປະຈຳສຳນັກງານນາຍົກລັດຖະມົນຕີ , ສະມາ ຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
6. ທ່ານອຸ່ນເຮືອນໂພທິລາດ , ກຳມະການພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ , ປະທານແນວ ລາວສ້າງຊາດ ນະຄອນຫຼວງວຽງຈັນ , ສະມາຊິກສະພາ ແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
7. ທ່ານ ດຣ . ນ . ສຸວັນ ເພັງ ບຸບຜາ ນຸວົງ , ຮອງປະທານກຳມາທິການ ເສດຖະກິດແຜນການ - ການ ເງິນ ສະພາແຫ່ງຊາດ , ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
8. ທ່ານບົວ ເງິນຊາ ພູ ວົງ , ຮອງເລຂາຄະນະພັກກະຊວງ , ລັດຖະມົນຕີຊ່ວຍວ່າການກະຊວງຖະແຫລ່ງ ຂ່າວແລະວັດທະນາທຳ , ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
9. ທ່ານ ນາງ ວັນເພັງ ແກ້ວນະຄອນ , ກຳມະການພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ , ຫົວໜ້າພະແນກ ຖະແຫຼງຂ່າວ - ວັດທະນາທຳນະຄອນຫຼວງວຽງຈັນ , ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດ ທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
10. ທ່ານ ດຣ . ກຸ ແກ້ວ ອັກຄະ ມົນຕີ , ຮອງປະທານກຳມາທິການ - ການຕ່າງປະເທດ ສະພາ ແຫ່ງຊາດ , ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
11. ທ່ານສຈ . ດຣ . ນາງບຸນ ຍົງບຸບຜາ , ຮອງປະທານກຳມາທິການ - ການຕ່າງປະເທດສະພາ ແຫ່ງຊາດ , ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
12 ທ່ານ ພັນເອກ ດຣ . ສົມ ຫວັງ ທຳ ມະ ສິດ , ກຳມະການຄະນະພັກກະຊວງ , ຫົວໜ້າກົມວິທະ ຍາສາດ - ປະຫວັດສາດກະຊວງປ້ອງກັນຄວາມສະຫງົບ , ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ .
13. ທ່ານດຣ . ນາງບົວຄຳທິບພະວົງ , ຮອງຫົວໜ້າກົມການຄ້າພາຍໃນກະຊວງອຸດສາຫະກຳແລະ ການຄ້າ , ກຳມະການຄະນະບໍລິ ຫານງານສູນກາງ ສະຫະພັນແມ່ຍິງ , ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງກະຊວງ , ເຜົ່າລາວ .
14. ທ່ານ ນາງ ຄຳຟອງ ພູມວົງໄຊ , ຫົວໜ້າຫ້ອງການຊັບພະຍາກອນນ້ຳ ແລະ ສິ່ງແວດ ລ້ອມ ນະຄອນຫຼວງວຽງຈັນ , ເຜົ່າລາວ .
15. ທ່ານບຸນວັນຈະສົ້ວເກົ້າ , ກຳມະການປະຈຳພັກເມືອງ , ປະທານກວດກາເມືອງໄຊທານີ ນະຄອນ ຫລວງວຽງຈັນ , ເຜົ່າມົ້ງ .
16. ທ່ານ ລາດຊະນີວົງ ອະມາຣາທິທາດາ ກຳມະການພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ , ຫົວໜ້າພະ ແນກກະສິກຳ - ປ່າໄມ້ນະຄອນຫຼວງວຽງຈັນ , ສະມາຊິກສະ ພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າ ລາວ .
17. ທ່ານນາງລຳພອຍສີອັກຄະຈັນ , ກຳມະການພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ , ກຳມະການຄະນະບໍລິ ຫານງານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງ , ປະທານສະ ຫະ ພັນແມ່ຍິງນະຄອນຫຼວງວຽງຈັນ , ເຜົ່າລາວ .
18. ທ່ານບຸນທາມພຸດທະວົງສາ , ກຳມະການພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ , ເລຂາຄະນະບໍລິ ຫານງານ ຊາວໜຸ່ມນະ ຄອນຫຼວງວຽງຈັນ , ເຜົ່າລາວ .
19. ທ່ານພັນໂທບຸນເພັງສິດທິສັກ , ຮອງເລຂາຄະນະພັກກອງບັນຊາການທະຫານນະຄອນ ຫຼວງວຽງ ຈັນ , ເຜົ່າລາວ .
20. ທ່ານ ດຣ . ສີສະຫຼຽວ ສະແຫວງສຶກສາ , ອຳນວຍການບໍລິສັດຜະລິດຕະພັນກະສິກອນລາວ , ເຜົ່າ ລາວ .
21. ທ່ານດຣ . ເກດແກ້ວສີຫາລາດ , ເລຂາຄະນະພັກຮາກຖານ , ຮອງປະທານອົງການພັດທະນາບໍລິ ຫານ ຕົວເມືອງນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ , ເຜົ່າລາວ .
v ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 2 : ແຂວງຜົ້ງສາລີ .
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ)

  • ທ່ານຄຳຈັນຄຳວົງໃຈ,ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ,ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງ ຜົ້ງສາລີ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
  • ທ່ານຄຳ​ປິງ​ແສງຕາ​ນນະລາ​ດ,ກຳມະການພັກກະຊວງ, ຫົວໜ້າກົມກວດກາກະຊວງ ແຮງງານ ແລະ ສະຫວັດດີການສັງຄົມ, ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
  • ທ່ານ ຈັນສີ ແສງສົມພູ,ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າຄະນະໂຄສະນາອົບຮົມ ແຂວງຜົ້ງສາລີ, ເຜົ່າລື້.
  • ທ່ານ ສີແກ້ວ ສີປະຈັກ, ຮອງຫົວໜ້າຄະນະຈັດຕັ້ງ ແຂວງຜົ້ງສາລີ,ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
  • ທ່ານ ນາງ ຈັນມະນີ ນາມວົງ ,ຮອງປະທານກຳມະບານແຂວງຜົ້ງສາລີ,ເຜົ່າລື້.
  • ທ່ານ ທອງຄຳ ລີລາວົງ, ຮອງຫົວໜ້າພະແນກຍຸຕິທຳແຂວງຜົ້ງສາລີ,ເຜົ່າອາຄາ.
  • ທ່ານພູເງິນສີຫາບຸດ,ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ2ແຂວງຜົ້ງ ສາລີ, ເຜົ່າລາວ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 3 : ​ແຂວງຫລວງ​ນ້ຳທາ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ)

  • ທ່ານວອນຄຳເພັດທະວົງ,ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງຫລວງນ້ຳທາ,ຫົວໜ້າຄະນະບໍລິຫານ ເຂດເສດຖະກິດພິເສດບໍ່ເຕັນ-ແດນຄຳ,ປະທານຄະນະສະ ມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງ ທີ 3, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າໄຕ.
  • ທ່ານນາງບັນດິດປະທຸມ​ວັນ,ກຳມະການຄະນະພັກ, ຮອງປະທານສູນກາງສະຫະພັນ ແມ່ຍິງລາວ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ຮສຈ,ດຣ.ຄຳເຫລັກ ໄຊດາລາ,ກຳມະການພັກແຂວງຫລວງນ້ຳທາ, ຫົວໜ້າພະແນກກະ ສິກຳ-ປ່າໄມ້ ແຂວງຫລວງນ້ຳທາ, ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
  • ທ່ານ ນາງ ລັດສະໝີ ມິ່ງບຸບຜາ, ກຳມະການພັກແຂວງ, ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ3ແຂວງຫລວງນ້ຳທາ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າກຶມມຸ.
  • ທ່ານນາງສາຍຄຳແກ້ວພິລາ,ຫົວໜ້າຫ້ອງການຄະນະກຳມະການສົ່ງເສີມຄວາມກ້າວ ໜ້າແມ່ຍິງ ແຂວງຫລວງນ້ຳທາ, ເຜົ່າໄຕ.
  • ທ່ານກົງເພັດແກ້ວບົວພາ,ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ3 ແຂວງຫລວງ ນ້ຳທາ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
  • ທ່ານ ເປີແລ ທົງສະໄຫວ, ຮອງຫົວໜ້າພະແນກແຮງງານ ແລະ ສະຫວັດດີການສັງ ຄົມແຂວງຫລວງນ້ຳທາ, ເຜົ່າແລ່ນແຕນ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 4 : ແຂວງ​ອຸດົມ​ໄຊ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 9 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 6 ທ່ານ)
1. ທ່ານບຸນລອດອ່ອນພະຈັນ,ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ,ຫົວໜ້າຄະນະໂຄສະນາອົບຮົມແຂວງ
ອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າລື້.

  • ທ່ານ ຄຳ​ຊາວ ​ໄກ​ຊົງ, ຫົວໜ້າກົມບັນດາເຜົ່າ ສະພາແຫ່ງຊາດ, ເຜົ່າມົ້ງ.

2. ທ່ານຫຸມແພງສິດທິວົງ,ກຳມະການພັກແຂວງ,ຫົວໜ້າພະແນກແຜນການແລະການລົງທຶນແຂວງອຸດົມໄຊ,ເຜົ່າກຶມມຸ.

  • ທ່ານນາງສົມຈັນ ຈິດວົງເດືອນ,ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດ ເລືອກຕັ້ງທີ 4 ແຂວງອຸດົມໄຊ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າກຶມມຸ.
  • ທ່ານພອນສະຫວັນພັນທະວິຈິດ,ກຳມະການພັກແຂວງ,ຫົວໜ້າພະແນກຖະແຫຼ່ງຂ່າວ- ວັດທະ ນາທຳແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ຄຳພອນ ພິມມະຈັນ,ຮອງປະທານສະຫະພັນກຳມະບານແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າ ກຶມມຸ.
  • ທ່ານ ມໍຊົງ, ປະທານສານປະຊາຊົນແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານ ພັນໂທ ບຸນຍົງ ໜໍ່ແກ້ວ, ກຳມະການພັກກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງ, ຮອງຫົວໜ້າການເມືອງກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
  • ທ່ານ ບຸນທັນ ສຸລິຍະວົງ, ເລຂາຄະນະບໍລິຫານງານຊາວໜຸ່ມແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າລື້.
v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 5 : ​ແຂວງບໍ່​ແກ້ວ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ວິໄຊກອນ ວັນນະຈອມຈັນ ຮອງເລຂາພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດ ແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ປະທານຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 5, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລື້.
2. ທ່ານ ດຣ. ອຸ່ນ​ແກ້ວ ວຸທິລາດ ຮອງປະທານກຳມາທິການກົດໝາຍສະພາແຫ່ງ ຊາດ,ກຳມະການຄະນະພັກສະພາແຫ່ງຊາດ,ສະມາຊິກສະພາ ແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
3. ທ່ານອູລາວັນບຸນທະຈັກ ກຳມະການພັກແຂວງ,ເລຂາພັກເມືອງ,ເຈົ້າເມືອງ ໆ ປາກ ທາ ແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ລີຕຸເລັ່ງ ຈົງເຕັງ ກຳມະການພັກແຂວງ,ຮອງປະທານແນວ ລາວ ສ້າງຊາດ ແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານ ດຣ.ນາງ ຄຳຈອມພູ ສິລິທຳ ຮອງປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
  • ທ່ານ ພັນໂທ ຈັນນວນ ອວນຄະນະຈັກ ຮອງເລຂາຄະນະພັກກອງບັນຊາການ,ຮອງຫົວ ໜ້າກອງບັນຊາການປ້ອງກັນຄວາມສະຫງົບ ແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າ ລະເມດ.
  • ທ່ານອິນຄຳຫລວງລືໄຊ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາ ແຫ່ງຊາດປະຈຳເຂດ ເລືອກ ຕັ້ງທີ 5 ແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າລື້.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 6 : ​​ແຂວງ​ຫລວງ​ພະ​ບາງ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 13 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 9 ທ່ານ)

  • ທ່ານ ບົວທອງ ແພງສະຫວັນ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ,ປະທານກວດກາ ພັກ-ລັດ ແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
  • ທ່ານ ດຣ.ບຸນ​ທະວີ ສີ​ສຸພັນ​ທອງ ກຳມະການ​ພັກກະຊວງ, ລັດຖະມົນຕີ​ຊ່ວຍ​ວ່າການ​ກະ ຊວງ​ແຜນ ການ ແລະ ການ​ລົງທຶນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສິງຕັນ ໄຊລືຊົງ ກຳມະການພັກແຂວງ,ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະ ມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ6 ແຂວງ ຫລວງພະ ບາງ ,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານ ພົນຈັດຕະວາ ວິ​ໄລ ດວງ​ມະນີ ກຳມະການພັກກະຊວງປ້ອງກັນຄວາມສະຫງົບ, ຜູ້ອຳນວຍການວິທະຍາຄານປ້ອງກັນຄວາມ ສະຫງົບແຫ່ງ ຊາດ, ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານ ວິເສດ ສະແຫວງສຶກສາ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດ,ເຜົ່າ ລາວ.
  • ທ່ານ ຫຸມພັນ ທຳມຸງຄຸນ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກ ຕັ້ງທີ 6 ແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນ​ທອນ ສິດ​ສຸ​ວົງ ຜູ້ອຳນວຍການບໍລິສັດ3ຫຼຽມພັດທະນາເສດ ຖະກິດ , ເຜົ່າກຶມມຸ.
  • ທ່ານ ນາງ ອຳພອນ ສີວິໄລສັກ ກຳມະການພັກແຂວງ,ກຳມະການຄະນະ ບໍລິຫານ ງານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງລາວ,ປະທານສະ ຫະພັນແມ່ຍິງ ແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ຄອນສີ ຄອນຈະເລີນ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກຍຸຕິທຳແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນທຳ ແສນພັນສິລິ ອຳນວຍການລັດວິສາຫະກິດໄຟຟ້າລາວ ສາຂາ ແຂວງ ຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານພັນໂທຄຳຜຸຍວັນນະຈິດ ກຳມະການຄະນະພັກກອງ ບັນຊາການ,ຮອງຫົວ ໜ້າກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງຫລວງພະ ບາງ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
  • ທ່ານ ນາງ ອິນທະວອນ ພົມມະຈັນ ກຳມະການປະຈຳພັກເມືອງ, ປະທານສະຫະພັນ ແມ່ຍິງ ເມືອງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນເລື່ອນ ມະນີວົງ ຮອງຫົວໜ້າໄອຍະການ ປະຊາຊົນແຂວງຫລວງ ພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 7 : ​ແຂວງ​ໄຊ​ຍະ​ບູລີ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 10 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 7 ທ່ານ)
  • ທ່ານ ນາງ ປານີ ຢາ​ທໍ່​ຕູ້ ກຳມະການກົມການເມືອງສູນກາງພັກ, ປະທານ ສະພາແຫ່ງຊາດ,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານ ຄຳ​ສຸກ ທ່ໍ ຮອງ​ເລຂາ​ຄະນະພັກ​ແຂວງ, ປະທານ​ແນວ​ລາວ​ສ້າງ​ຊາດ​ແຂວງ​ໄຊ​ຍະ​ບູລີ, ​ເຜົ່າ​ມົ້ງ.
  • ທ່ານ ວົງ​ຈັນ ພົມ​ສະຫວັດ ຮອງເລຂາຄະນະພັກ,ຮອງປະທານສູນ ກາງແນວ ລາວ ສ້າງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າ ກຶມມຸ.
  • ທ່ານ ທອງ​ດີ ພັບ​ບົວ​ອອນ ກຳມະການ​ພັກ​ແຂວງ,​ເລຂາ​ພັກ​ເມືອງ,​ເຈົ້າ ​ເມືອງ ໆ​ຄອບ, ​ເຜົ່າ​ລາວ.
  • ທ່ານ ພັນ​ເອກ ຄຳ​ສຸກ ວີ​ອິນ​ທະ​ວົງ ຮອງ​ເລຂາ​ຄະນະພັກກອງບັນຊາການ, ຫົວໜ້າ​ການ​ເມືອງ​ກອງ​ບັນຊາ​ການ​ທະຫານ​ແຂວງ​ໄຊ​ຍະ​ບູລີ, ​ເຜົ່າ​ໄຕ​ດຳ.
  • ທ່ານ ນາງ ອິດ​ມະນີ ຈັນທະ​ຄູນ ຮອງ​ປະທານ​ແນວ​ລາວ​ສ້າງ​ຊາດ​ແຂວງ​​ໄຊ​ຍະ​ບູລີ, ​ເຜົ່າໄຕ​ດຳ.
  • ທ່ານ ຈັນ​ຖະໜອມ ວົງ​ສົມ​ຈິດ ກຳມະການ​ພັກ​ແຂວງ,ຫົວໜ້າ​ພະ​ແນ​ກ​ແຜ​ນ ການ-ການ ລົງທຶນ​ແຂວງ​ໄຊ​ຍະ​ບູລີ, ​ເຜົ່າ​ລາວ.
  • ທ່ານ ດຣ. ຄຳ​ຫລ້າ ພູທອນ​ສີ ຮອງ​ເລຂາ​ໜ່ວຍ​ພັກ,ຮອງ​ຫົວໜ້າ​ພະ​ແນ​ກສາ ທາລະນະ​ ສຸກ​ແຂວງ​ໄຊ​ຍະ​ບູລີ, ​ເຜົ່າ​ລາວ.
  • ທ່ານ ພັນ​ໂທ ຄຳ​ຜາຍ ວິ​ໄລ​ພອນ ຮອງ​ເລຂາ​ຄະນະ​ພັກກອງບັນຊາການ​,ຮອງ​ຫົວ ໜ້າ​ກອງ​ບັນຊາ​ການປ້ອງ​ກັນ​ຄວາມ​ສະຫງົບ​ແຂວງ​ໄຊ​ຍະ​ບູລີ, ​ເຜົ່າ​ກຶມ​ມຸ.
  • ທ່ານ ຫຸມພັນ ພິມ​ສະຫວັດ ຮອງ​ເລຂາຄະນະ​ພັກ​ເມືອງໆ​ພຽງ ​ແຂວງ​ໄຊ​ຍະ​ບູລີ, ​ເຜົ່າ​ລາວ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 8 : ​ແຂວງ​ຫົວພັນ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 9 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 6 ທ່ານ)

  • ທ່ານ ສົມ​ພັນ ແພງ​ຄຳ​ມີ ກຳມະການສູນກາງພັກ,ເລຂາຄະນະພັກ, ຫົວໜ້າ ອົງ ການໄອຍະການປະຊາຊົນສູງສຸດ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ຄຳ​ວອນ ບຸນ​ທະ​ວົງ ກຳມະການ​ປະຈຳ​ພັກ​ແຂວງ, ຫົວໜ້າ​ກໍ່ສ້າງ​ຮາກ​ຖານ ການ​ເມ​ືອງ​ແຂວງ​ຫົວພັນ, ​ເຜົ່າ​ກຶມ​ມຸ.
  • ທ່ານ ພອນສຸກ ທອງສົມບັດ ປະທານສານປະຊາຊົນແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ອຳໄພວອນ ລ້ອມບຸນແພງ ຮອງຫົວໜ້າໄອຍະການປະຊາຊົນແຂວງ ຫົວ ພັນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານພັນຕີວົງສັກຊາວຊົວຢາງ ຫົວໜ້າພະແນກກວດກາກອງບັນຊາການທະ ຫານ ແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານນາງມີສອນທອງໄຊສີ ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດ ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ8ແຂວງຫົວພັນ,ສະມາຊິກສະ ພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI,ເຜົ່າໄຕ.
  • ທ່ານ ພອນສານ ວິໄລເມັ້ງ ຫົວໜ້າພະແນກອຸດສາຫະກຳແລະການຄ້າ ແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າອິວມຽນ.
  • ທ່ານນາງໝັ້ນເພັງຄະຕິຍະ ຮອງເລຂາຄະນະພັກເມືອງ,ຮອງເຈົ້າເມືອງໆ ຊຳເໜືອ ແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ພວງວອນ ລັດຕະນະສຸກ ຮອງອຳນວຍການໂຮງໝໍແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າລາວ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 9 ​ : ແຂວງ​ຊຽງ​ຂວາງ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 9 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 6 ທ່ານ)

  • ທ່ານ ນາງ ບຸນ​ເພັງ ມູນ​ໂ​ພ​ໄຊ ກຳມະການສູນກາງພັກ, ຮອງຫົວໜ້າຄະນະຈັດຕັ້ງສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກທະບວງການປົກຄອງ, ລັດຖະມົນຕີ ປະຈຳສຳນັກງານນາຍົກລັດຖະ ມົນ ຕີ,ຫົວໜ້າທະບວງການປົກຄອງແລະຄຸ້ມຄອງ ລັດຖະກອນ,ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານບຸນຕົ້ນຈັນທະພອນ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວ ສ້າງ ຊາດແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ບົວສີ ນາຖາວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ,ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງລາວ, ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງ ແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສົມວັນດີ ສີສຸພັນ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດ ເຂດເລືອກ ຕັ້ງທີ 9 ແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ແສງຄຳ ຊົ່ງຊະນະ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກທ່ອງທ່ຽວແຂວງຊຽງຂວາງ,ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານ ພັນໂທ ຄຳຫລ້າ ຈັນດາລາ ຮອງຫົວໜ້າການເມືອງກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງ ຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ດຣ.ວິນຍານ ເຈິ້ຢ່າໄຊຈູ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກສາທາລະນະສຸກແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານ ສີວອນ ອ່ອນລາວົງ ຮອງຫົວໜ້າຂະແໜງການຄ້າພາຍໃນ ຂອງພະແນກອຸດ ສາຫະກຳ-ການຄ້າແຂວງຊຽງຂວາງ,ເຜົ່າກຶມມຸ.
  • ທ່ານ ວິໄລສຸກ ພິມມະສອນ ອຳນວຍການບໍລິສັດຂາເຂົ້າ-ຂາອອກເຄື່ອງໄອທີ ທີ່ປຶກສາທາງດ້ານເສດຖະກິດ,ວັດທະນະທຳ-ສັງຄົມ ແຂວງ ຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 10 : ​ແຂວງ​ວຽງ​ຈັນ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 13 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 9 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ດວງ​ດີ ອຸດທະ​ຈັກ ປະທານກຳມາທິການວັດທະນະທຳ-ສັງຄົມ ສະ ພາແຫ່ງຊາດ,ເລຂາໜ່ວຍພັກ,ສະມາຊິກ ສະພາ ແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານບຸນເພັງສາຍນໍລະດີ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າຄະນະຈັດ ຕັ້ງ ແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
3. ທ່ານ ລີ​ຕູ້ ບົວ​ປາວ ກຳມະການປະຈຳພັກກະຊວງ, ລັດຖະມົນຕີຊ່ວຍ ວ່າ ການກະຊວງສຶກສາທິການ, ເຜົ່າມົ້ງ.
4. ທ່ານຮສຈ.ດຣ.ສົມ​ອົກກິ່ງ​ສະ​ດາ ຮອງເລຂາຄະນະພັກຮາກຖານ,ອະທິການບໍດີ ມະຫາວິທະຍາໄລວິທະຍາສາດສຸຂະພາບ,ສະ ມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ສົມດີ ແກ້ວດາລາວິນ ກຳມະການພັກແຂວງ,ເຈົ້າເມືອງໆເຟືອງ ແຂວງ ວຽງ ຈັນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າກຶມມຸ.
6. ທ່ານພັນເອກ ອ່ອນ​ສີແສນ​ສຸກ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການກະຊວງປ້ອງກັນ ປະເທດ, ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
7. ທ່ານນາງຈັນທະບູນໂພສະລາດ ກຳມະການພັກແຂວງ,ກຳມະການຄະນະບໍລິ ຫານງານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງລາວ, ປະ ທານສະຫະພັນແມ່ ຍິງແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
8. ທ່ານ ຄຳແດງ ສີລາວົງ ເລຂາໜ່ວຍພັກ,ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງ ຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 10 ແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
9. ທ່ານ ນາງ ບົວວັນ ທຳມະວົງ ກຳມະການປະຈຳພັກເມືອງ, ຮອງເຈົ້າເມືອງໆ ແກ້ວອຸ ດົມແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າພວນ.
10.ທ່ານວິນັດສີສຸວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກຍຸຕິທຳ ແຂວງ ວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
11. ທ່ານ ເພັດສະໄໝ ວົງຄຳມູນຕີ ຫົວໜ້າພະແນກກະສິກຳ-ປ່າໄມ້ແຂວງ ວຽງຈັນ,ເຜົ່າລາວ
12.ທ່ານພັນໂທຄຳເຄນອູດຕະມາ ກຳມະການປະຈຳພັກກອງບັນຊາການ,ຮອງ ຫົວໜ້າກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງວຽງ ຈັນ , ເຜົ່າລາວ.
13. ທ່ານ ນາງ ຄຳແວ່ນ ອ່ອນປະດິດ ເລຂາໜ່ວຍພັກ,ຫົວໜ້າພະແນກວິທະຍາສາດ- ເຕັກໂນ ໂລຊີແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 11 : ແຂວງບໍລິ​ຄຳ​ໄຊ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 9 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 6 ທ່ານ)

  • ທ່ານບຸນມາບຸຈະເລີນ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກ ແຜນການ ແລະ ການລົງທຶນແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ບົວ​ພັນ ລີ​ໄກ​ຢາ ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານບຸນເສັງປະທຳມະວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ,ຫົວໜ້າ ພະແນກກະສິກຳ -ປ່າໄມ້ ແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານພັນເອກຈວງຈັນລາດຊະວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ,ຫົວໜ້າການເມືອງກອງ ບັນຊາການທະຫານແຂວງບໍລິຄຳໄຊ,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ປາວຊົງ ເຊັຍຕູ້ຢົງຮົ່ວ ຮອງປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າມົ້ງ.
  • ທ່ານ ນາງ ມາລີສາ ອາໄພລາດ ຮອງປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສົມເພັດ ຄຳມະນີ ຮອງເລຂາພັກເມືອງ, ຮອງເຈົ້າເມືອງໆຄຳເກີດ ແຂວງ ບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
  • ທ່ານນາງສີໄຄສີປະເສີດ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການປົກຄອງແຂວງບໍລິ ຄຳໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ໃສຄຳ ທອງລັດ ຫົວໜ້າພະແນກພະລັງງານແລະ ບໍ່ແຮ່ແຂວງບໍ ລິຄຳ ໄຊ, ເຜົ່າລາວ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 12 : ​ແຂວງ​ຄຳ​ມ່ວນ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 10 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 7 ທ່ານ)

  • ທ່ານ ນາງ ສູນ​ທອນ ໄຊ​ຍະ​ຈັກ ກຳມະການປະຈຳພັກ, ຮອງຫົວໜ້າຄະນະພົວພັນຕ່າງປະເທດສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກຮາກຖານ, ເອກອັກຄະລັດ ຖະທູດລາວປະຈຳສສ. ຫວຽດນາມ,ເຜົ່າລາວ
  • ທ່ານ ດຣ.ບຸນຍົງ ຄິນສະໜອນ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ,ປະທານແນວ ລາວສ້າງຊາດແຂວງຄຳມ່ວນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າໄຕ.
  • ທ່ານ ພົນຈັດຕະວາ ຄຳ​ຜາງ ກອງ​ຈັນ​ແສງ ກຳມະການຄະນະພັກກົມໃຫຍ່ການເມືອງກອງ ທັບ,ຮອງປະທານສານປະຊາຊົນສູງສຸດ, ຫົວ ໜ້າສານ ທະຫານຂັ້ນສູງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ແສງທອງ ພະຄຸນທອງ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກແຮງງານ -ສະຫວັດດີການສັງຄົມແຂວງຄຳມ່ວນ,ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ອິນທະຫວາ ມູນດາລາ ເລຂາໜ່ວຍພັກ,ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາ ຊິກສະ ພາແຫ່ງເຂດເລືອກຕັ້ງທີ12ແຂວງຄຳມ່ວນ, ສະ ມາຊິກ ສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າກະເລີງ.
  • ທ່ານ ນາງ ວຽງມະນີ ຈັນທະນະສິນ ຮອງເລຂາໜ່ວຍພັກ,ຮອງປະທານສະຫະພັນ ແມ່ຍິງ ແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນປັນ ດວງລາຕີ ຮອງອຳນວຍການໄຟຟ້າລາວສາຂາແຂວງ ຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າແຊກ.
  • ທ່ານດຣ.ເກດສະໜາລັດຖະຈັກ ຮອງເລຂາຄະນະພັກຮາກຖານ,ຫົວໜ້າ ພະແນກ ສາທາ ລະນະສຸກແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າໄຕ.
  • ທ່ານ ພັນໂທ ທິບພະຈັນ ໂພໄຊ ກຳມະການພັກກອງບັນຊາການ,ຮອງກອງ ບັນ ຊາການ ປ້ອງກັນຄວາມສະຫງົບແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານນາງວົງພະຈັນສີບຸນເຮືອງ ຮອງເລຂາໜ່ວຍພັກ,ຮອງເລຂາຄະນະບໍລິຫານ ງານ ຊາວໜຸ່ມແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 13 :​ ​ແຂວງ​ສະຫວັນ​ນະ​ເຂດ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 25 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 17 ທ່ານ)

  • ທ່ານ ດຣ. ໄຊສົມພອນ ພົມວິຫານ ກຳມະການສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກສະພາແຫ່ງຊາດ, ຮອງປະທານສະພາແຫ່ງຊາດ, ປະ ທານກຳມາທິການ ການຕ່າງປະເທດ ສະພາແຫ່ງ ຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ຫວັນຄຳ ອິນທະຈັກ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
  • ທ່ານ ດຣ.ສົມພູ ດວງສະຫວັນ ຮອງປະທານກຳມາທິການວັດທະນາທຳ-ສັງຄົມ ສະພາ ແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສີມູນ ອຸ່ນລາສີ ຮອງປະທານສູນກາງສະຫະພັນກຳມະບານລາວ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສົມເພັດ ອິນທະທິລາດ ກຳມະການພັກແຂວງ, ເລຂາພັກເມືອງ,ເຈົ້າເມືອງໆພິນແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າມັງກອງ.
  • ທ່ານ ບຸນຈັນ ສິນທະວົງ ລັດຖະມົນຕີຊ່ວຍວ່າການກະຊວງໂຍທາທິການ ແລະ ຂົນສົ່ງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ບຸນເຍື້ອນ ທິດພຸດທະວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ, ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງລາວ, ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງ ແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າຜູ້ໄທ..
  • ທ່ານ ດຣ.ສອນທະນູ ທຳມະວົງ ກຳມະການຄະນະພັກສູນກາງຊາວໜຸ່ມ, ເລຂາ ທິການ ສູນກາງຊາວໜຸ່ມປະຊາຊົນປະຕິວັດລາວ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນເຕັມ ຊວງສາຍາວົງ ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 13 ແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າມັງກອງ.
  • ທ່ານ ພົງ​ສະ​ເໜ່ ຍຸຕິ​ທຳ ຮອງປະທານກຳມາທິການບັນດາເຜົ່າສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານຄຳພັນຄູນສັກສີ ຮອງເລຂາພັກເມືອງ,ປະທານແນວ ລາວສ້າງ ຊາດເມືອງໄຊບູລີແຂວງສະຫວັນນະເຂດ ,ເຜົ່າຊ່ວຍ.
  • ທ່ານ ບຸນປອນ ສີສຸລາດ ຫົວໜ້າກົມປະເມີນຜົນ,ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງສະຫະພັນກຳມະບານລາວ, ປະທານກຳມະບານກະຊວງ ແຜນການແລະ ການ ລົງທຶນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນຍົງ ໄຊປັນຍາ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວພະແນກຖະແຫລງ ຂ່າວ-ວັດທະນະທຳແຂວງສະຫວັນນະເຂດ,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
  • ທ່ານ ຄຳ​ມະນີ ອິນ​ທິລາດ ກຳມະການປະຈຳພັກກະຊວງພະລັງງານ ແລະ ບໍ່ແຮ່, ຜູ້ອຳນວຍການລັດວິສາຫະກິດໄຟຟ້າລາວ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ທັດ​ສະ​ດາ​ພອນ ແສງສຸລິຍາ ຮອງຫົວໜ້າກົມກວດສອບລັດວິສາຫະກິດອົງການ ກວດສອບແຫ່ງລັດ,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດ ຊຸດ ທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສີທົນ ນັນທະລາດ ກຳມະການພັກແຂວງ,ຫົວໜ້າພະແນກ ແຜນການ -ການ ລົງທຶນແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານນາງກິ່ງຄຳວົງເສີຍທອງຈັນ ຫົວໜ້າຫ້ອງການຄະນະກຳມະການສົ່ງເສີມ ຄວາມກ້າວໜ້າຂອງແມ່ຍິງແຂວງສະຫວັນນະ ເຂດ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານພັນໂທສົມພອນສຸດທິສົມບັດ ຮອງປະທານສະຫະພັນນັກຮົບເກົ່າແຂວງສະ ຫວັນ ນະເຂດ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ພິມພອນ ຈັນທະວົງ ຮອງເລຂາພັກເມືອງ,ຮອງເຈົ້າເມືອງໆເຊໂປນ,ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານຮສຈ.ດຣ.ບຸນປົງແກ້ວໂຣດົມ ວ່າການອະທິການບໍດີມະຫາວິທະຍາໄລສະ ຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
  • ທ່ານ ດຣ.ນາງ ຄຳເຫວີຍ ທຳມະຂັນ ຮອງຫົວໜ້າຂະແໜງອາຫານແລະຢາ ພະແນກ ສາທາລະນະສຸກແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
  • ທ່ານ ພັນໂທ ສົມຈິດ ກິດຕິຍະລາດ ກຳມະການຄະນະພັກກອງພົນ, ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງ ການ ເມືອງກອງພົນທີ 4 , ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສຸກສະຫວັນ ໄຊສົມບັດ ອຳນວຍການວິທະຍາໄລໄຊສົມບັດການຊ່າງ ແຂວງ ສະຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
  • ທ່ານ ນາງ ສົງບັນດິດ ຍົດໝັ້ນຄົງ ອຳນວຍການບໍລິສັດທົ່ງລະຫາສິນ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
  • ທ່ານບຸນຍົງຈັນນີຍະວົງ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກສຶກສາແຂວງສະຫວັນ ນະເຂດ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 14 : ​ແຂວງ​ສາລະ​ວັນ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 10 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 7 ທ່ານ)

  • ທ່ານ ສຈ. ດາວອນ ຫວ່າງວິຈິດ ວ່າການປະທານກຳມາທິການກົດໝາຍ ສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີVI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນທຽມ ພົມມະສະຖິດ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານກວດກາ ແຂວງ ສາລະວັນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານນາງສວນ​ສະຫວັນວິ​ຍະ​ເກດ ຮອງຫົວໜ້າກົມການຕ່າງປະເທດສະພາແຫ່ງ ຊາດ,ກຳມະການຄະນະ​ບໍລິຫານ​ງານສູນກາງ ສະຫະພັນ​ແມ່ຍິງລາວ,ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງ ສະພາແຫ່ງ ຊາດ,ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ມະນີຊົງ ລືສີສະໝຸດ ກຳມະການພັກແຂວງ,ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະ ມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ14 ແຂວງ ສາລະວັນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານແຫວນເພັດລັດດາວົງ ຫົວໜ້າໄອຍະການປະຊາຊົນແຂວງສາລະວັນ ,ສະມາ ຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສົມໃຈ ອຸ່ນຈິດ ຫົວໜ້າອົງການຄຸ້ມຄອງທີ່ດິນແຂວງສາລະວັນ, ເຜົ່າລາວ
  • ທ່ານຂັນໄຊລັດຖະເຮົ້າ ຫົວໜ້າພະແນກພົວພັນຕ່າງປະເທດ ແຂວງສາ ລະວັນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານພົງໄຊທະບຸນສຸກ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການປົກຄອງແຂວງສາ ລະວັນ, ເຜົ່າລື້.
  • ທ່ານ ສີສຸດອນ ອັງຄະໄລ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດ ເຂດເລືອກ ຕັ້ງທີ 14 ແຂວງສາລະວັນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ໜູຕຽມ ຄຳປະເສີດ ເລຂາຄະນະບໍລິຫານງານຊາວໜຸ່ມແຂວງສາລະວັນ, ເຜົ່າລາວ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 15 : ​ແຂວງ​ຈຳປາ​ສັກ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 17 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 12 ທ່ານ)

  • ທ່ານ ດຣ. ພັນ​ດວງ​ຈິດ ວົງສາ ກຳມະການສູນກາງພັກ,ເລຂາຄະນະພັກ, ຫົວໜ້າຄະນະໂຄສະນາອົບຮົມສູນກາງພັກ, ສະມາຊິກ ສະພາແຫ່ງ ຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ເມກສະຫວັນ ພົມພິທັກ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າຄະນະຈັດ ຕັ້ງແຂວງຈຳປາສັກ,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສຈ.ດຣ. ພອນ​ເທບ ພົນເສນາ ຮອງປະທານກຳມາທິການວັດທະນາທຳ- ສັງຄົມ ສະພາແຫ່ງຊາດ,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບົວລິນ ວົງພະຈັນ ກຳມະການພັກແຂວງ,ຫົວໜ້າພະແນກສຶກສາ ແຂວງຈຳ ປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານກິສິນສິນພັນງາມ ຮອງເລຂາຄະນະພັກກະຊວງ, ລັດຖະມົນຕີຊ່ວຍ ວ່າການກະຊວງຍຸຕິທຳ,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນທຽນ ທອງແກ້ວ ຫົວໜ້າດ່ານສາກົນໜອງນົກຂຽນ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານສິງເພັດບຸນສະຫວັດທິພັນ ກຳມະການຄະນະພັກ, ກຳມະການຄະນະກຳມະ ການ ກວດກາສູນກາງ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານນາງປິ່ງຄຳລາຊະສີມາ ກຳມະການຄະນະພັກ,ຫົວໜ້າຫ້ອງການ ກະຊວງກະສິ ກຳ-ປ່າ ໄມ້, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານວັນນະລາສຸດທິຈັກ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດ ເລືອກ ຕັ້ງທີ 15 ແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານພັນໂທສີ​ວັນອຸດທະ​ຈັກ ກຳມະການຄະນະພັກ,ຮອງປະທານສະຫະພັນ ນັກຮົບ ເກົ່າແຫ່ງຊາດລາວ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ວາດສະໜາ ສິລິມາ ຮອງປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ອຸດອນ ສິງສຸວົງ ຜູ້ອຳນວຍການໂຮງງານບໍລິສັດເບຍລາວ ສາຂາປາກ ເຊ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ວິຈິດ ແກ້ວບົວພາ ກຳມະການປະຈຳພັກເມືອງ,ຫົວໜ້າຄະນະໂຄ ສະນາ ອົບຮົມເມືອງປາກຊ່ອງ, ເຜົ່າຢາຣຸ.
  • ທ່ານ ຄຳສິງ ສີທະນົງສັກ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກຍຸຕິທຳແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ
  • ທ່ານຄຳແພງສີອາລຸນ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດ ເລືອກ ຕັ້ງທີ 15 ແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ອໍລະດີ ຈັນທະວົງ ຫົວໜ້າໜ່ວຍງານພົວພັນຕ່າງປະເທດ, ວິທະຍາ ໄລການ ເງິນພາກໃຕ້, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ທອງຈັນ ພັນທະລາແສງ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການປົກຄອງແຂວງ ຈຳປາ ສັກ, ເຜົ່າລາວ.

v ​ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 16 : ​ແຂວງ​ເຊ​ກອງ.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ)

  • ທ່ານຄຳແດງກົມມະດຳ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວ ສ້າງ ຊາດແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າຕະໂອ້ຍ.
  • ທ່ານ ນາງ ບຸນ​ຂຳ ​ເຫງົ້າພະ​ສິຣິ ຫົວໜ້າກົມກົດໝາຍ ສະພາແຫ່ງຊາດ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານສົມສະໜຸກແກ້ວນິມິດ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກ ຕັ້ງທີ 16 ແຂວງເຊກອງ,ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ສົມແປງ ເອີດລັດດາ ຮອງປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າ ກະຕູ.
  • ທ່ານ ນາງ ໄຮມະນີ ວົງໜໍ່ແກ້ວ ຮອງປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງແຂວງເຊກອງ,ເຜົ່າກຣຽງ.
  • ທ່ານ ຄຳຊໍ ບຸດດາເພ ຫົວໜ້າຫ້ອງການກິລາແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າກຣຽງ.
  • ທ່ານນາງເພັດສະໝອນຄອນປະເສີດ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກພະລັງງານ-ບໍ່ແຮ່ແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າລາວ.
v ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 17 : ​ແຂວງ​ອັດ​ຕະປື.
( ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ)
  • ທ່ານດຣ.ອ່ອນແກ້ວພົມມະກອນ ກຳມະການຄະນະພັກ,ຮອງ ຫົວໜ້າຄະນະຈັດຕັ້ງສູນ ກາງພັກ, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນໄຊ ຄຳມະນີວົງ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວ ສ້າງ ຊາດແຂວງອັດຕະປື,​ເຜົ່າອາຣັກ
  • ທ່ານ ເພັດແກ້ວ ເຮືອງປັນຍາ ກຳມະການພັກແຂວງ,ຫົວໜ້າອຳນວຍ ການໂຮງ ຮຽນ ການເມືອງ-ການປົກຄອງແຂວງອັດຕະປື, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ພັນໂທ ໂຊກໄຊ ພິມມາລາ ກຳມະການພັກກອງບັນຊາການ, ຮອງຫົວໜ້າ ການເມືອງກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງ ອັດ ຕະປື, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ນາງ ພອນມະນີ ຂຽນໄຊຍະວົງ ກຳມະການພັກເມືອງ, ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງ ເມືອງ ສະໜາມໄຊ ແຂວງອັດຕະປື, ເຜົ່າໂອຍ.
  • ທ່ານບົວລະພັນວົງຊາລະຊິດ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາ ແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກ ຕັ້ງທີ 17 ແຂວງອັດຕະປື, ເຜົ່າລາວ.
  • ທ່ານ ບຸນເສີດ ເສດທິລາດ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກກະສິກຳ-ປ່າໄມ້ ແຂວງອັດ ຕະປື, ເຜົ່າເຈັງ.

II. ກ່ຽວກັບຄຸນລັກສະນະຂອງຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງເປັນສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VII ມີດັ່ງນີ້:
1./ ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກ:
- ຜູ້ສະໝັກທັງໝົດມີ 190 ທ່ານ, ເພດຍິງ 47 ທ່ານ
- ຜູ້ສະໝັກຈາກສູນກາງມີ 47 ທ່ານ, ເພດຍິງ 12 ທ່ານ
- ຜູ້ສະໝັກທ້ອງຖິ່ນ 143 ທ່ານ , ເພດຍິງ 35 ທ່ານ
- ສສຊ ຊຸດທີ VI ສືບຕໍ່ສະໝັກ 45 ທ່ານ, ເພດຍິງ 11 ທ່ານ
- ລັດວິສາຫະກິດ 4 ທ່ານ, ເພດຍິງ 0 ທ່ານ.
- ວິສາຫະກິດເອກະຊົນ 5 ທ່ານ, ເພດຍິງ 1 ທ່ານ.
2./ ໂຄງປະກອບດ້ານເຜົ່າ:
- ໝວດພາສາລາວ-ໄຕ ມີ 140 ທ່ານ.
- ໝວດພາສາມອນ-ຂະແມ ມີ 28 ທ່ານ.
- ໝວດພາສາມົ້ງ-ອິວມຽນ ມີ 15 ທ່ານ.
- ໝວດພາສາຈີນ-ຕິເບດ ມີ 7 ທ່ານ.
3./ ໂຄງປະກອບດ້ານອາຍຸ:
- ອາຍຸ 45 ປີລົງມາ ມີ 26 ທ່ານ.
- ອາຍຸ 46 - 50 ປີ ມີ 42 ທ່ານ.
- ອາຍຸ 51 - 55 ປີ ມີ 58 ທ່ານ.
- ອາຍຸ 56 - 60 ປີ ມີ 43 ທ່ານ.
- ອາຍຸ 61 ປີຂື້ນໄປ ມີ 21 ທ່ານ.
4./ ໂຄງປະກອບດ້ານວິຊາສະເພາະ:
- ຊັ້ນຕົ້ນ ມີ 4 ທ່ານ.
- ຊັ້ນກາງ ມີ 18 ທ່ານ.
- ຊັ້ນສູງ ມີ 55 ທ່ານ.
- ປະລິນຍາຕີ ມີ 55 ທ່ານ.
- ປະລິນໂທ ມີ 36 ທ່ານ.
- ປະລິນຍາເອກ ມີ 22 ທ່ານ
5./ ລະດັບທິດສະດີ: ມີ 186 ທ່ານໄດ້ຜ່ານຮຽນທິດສະດີການເມືອງນັບແຕ່ຊັ້ນຕົ້ນຂື້ນໄປ.
6./ ພາກສ່ວນ ແລະ ວິຊາຊີບ :
- ຈາກຂົງເຂດພັກ ມີ 24 ທ່ານ.
- ຈາກຂົງເຂດເສດຖະກິດ ມີ 24 ທ່ານ.
- ຈາກຂົງເຂດວັດທະນະທຳ-ສັງຄົມ ມີ 21 ທ່ານ.
- ຈາກຂົງເຂດ ປກຊ-ປກສ ມີ 19 ທ່ານ. - ຈາກອົງການນິຕິບັນຍັດ ມີ 35 ທ່ານ.
- ຈາກອົງການແນວ ແລະ ອົງການມະຫາຊົນ ມີ 38 ທ່ານ.
- ຈາກຂົງເຂດປົກຄອງ ແລະ ຕຸລາການ ມີ 20 ທ່ານ.
- ຈາກລັດວິສາຫະກິດ ມີ 4 ທ່ານ.
- ຈາກວິສາຫະກິດເອກະຊົນ ມີ 5 ທ່ານ.
ດັ່ງນັ້ນ, ຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດປະກາດແຈ້ງການກ່ຽວກັບລາຍຊື່ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງເປັນສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VII ຢູ່ເຂດເລືອກ ຕັ້ງຕ່າງໆໃນຂອບເຂດທົ່ວປະເທດ.

ຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດປະທານ

ກັບສາລະບານ

 

ຂ່າວສານປະເທດລາວ ( ຂປລ ) - 80 ຖະໜົນເສດຖາທິລາດ, ນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ສປປລາວ ໂທ: ( 856-21 ) 215402, ແຟັກ: 212446